سرویس xCloud با اینترنت 5G چه گونه کار میکند؟

سرویس xCloud با اینترنت 5G چه گونه کار میکند؟

به‌تازگی ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی پخش شده شده‌است که عملکرد سرویس ایکس‌کلاد مایکروسافت را با استفاده از اینترنت پرسرعت 5G به‌نمایش می گذارد . xCloud سرویس بازی مبتنی‌بر فضای ابری است .

مایکروسافت ( Microsoft ) پس از گذشت چند ماه سرانجام قابلیت و امکان تجربه‌ی سرویس استریمینگ بازی خود را کاربران آماده کرده و حالا می‌توان بخشی از تجربه‌ کاربری ارائه‌شده بوسیله xCloud را در عمل دید . مشترکین سرویس ایکس‌باکس گیم پس ( Xbox Game Pass ) می‌توانند قبلی از آغاز به عمل رسمی xCloud در تاریخ پانزدهم سپتامبر سال جاری ( ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ) به‌صورت آزمایشی از xCloud استفاده نمایند . ولی این امکان برای شمار معدودی از کشورهای جهان آماده شده و همه‌ی کاربران به نسخه‌ی آزمایشی دسترسی ندارند .

رسانه‌ی دوال‌شاکرز به‌تازگی نگاهی اول به‌این سرویس و نحوه‌ی عملکرد آن انداخته است . در ادامه می توانید ویدئوی تهیه‌شده توسط این خبرگزاری را ببینید .

 

xCloud
ماریو ریویرا مدیریت بخش محتوای ویدیویی دوال‌شاکرز , قبل از این‌که دسترسی عمومی به نسخه‌ی آزمایشی xCloud آغاز شود , در فاز بتای خصوصی سرویس شرکت داشته و حالا این مجال را به‌دست آورده تا تلاش پلتفرم استریمینگ مایکروسافت را مورد بررسی قرار دهد . ریویرا در‌این ویدیو xCloud را از چندین طریق شامل وای‌فای , 4G و 5G به اینترنت متصل میکند و آن را موردآزمایش قرار می دهد . در ویدئوی منتشرشده شاهد اجرای بازی‌های متنوعی از جمله Halo 5 و Forza و Gears of War ازطریق ایکس‌کلاد هستیم .

براساس آنچه که در ویدئو میبینیم , به‌نظر میرسد که اتصال وای‌فای بهترین راه برای دستیابی به اتصالی باثبات و بدون نوسان در سرویس ایکس‌کلاد است . در امر اتصال 5G و LTE هم باید اعلام‌کرد که کماکان قابلیت استریم روان بازی‌ها روی گوشی‌های هوشمند مهیا میگردد ; هر چند نتایج عملکرد آن در مقایسه با اتصال وای‌فای چندان موردرضایت نیست .

 فراگیر شدن شبکه ی 5G , xCloud

از سمت دیگر , اتصال به شبکه‌ی 5G که هنوز به‌صورت فراگیر در جامعه مورد استفاده قرار نگرفته , برتری‌های محسوسی را راجع‌به استریم بازی‌ها ازطریق ایکس‌کلاد به‌نمایش میگذارد . ولی می بایست اعتنا داشت که‌این آزمایش‌ها در بستری مختلف از سرویس ها اینترنتی کشورهای دیگر انجام یافته و نباید نتیجه ها آن را برای مناطقی که حالت متفاوتی دارند , تعمیم داد . بنابراین مسلما عملکردی را که از ایکس‌کلاد در ویدئوی دوال‌شاکرز می بینید در جایی مثل ایران مشاهده نخواهید کرد .

با فراگیر شدن امکان استفاده از خدمات xCloud , می‌توان جزئیات به مراتب بیشتری از تلاش این سرویس را در مناطق مختلف جهان به‌دست آورد . درهرحال , به‌نظر می‌رسد که این سرویس قادر است در آینده ارزش هیجان‌زده‌شدن داشته باشد . اما این مورد به مقدمات مختلفی از جمله سطح قابلیت‌های گوشی‌ هوشمند مورداستفاده , کیفیت اتصال اینترنت و لوازم جانبی کاربردی بستگی خواهد داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *