خالی شدن باتری دستگاه های اپل

شکایت کاربران ios 14 از اختلال خالی شدن باتری دستگاه📱

براساس گفته های تعداد زیادی از کاربران اپل نصب iOS 14 و watchOS 7 باعث خالی شدن سریع باتری دستگاه آن ها میگردد. اپل راهکاری ارائه داده است : «گوشی را ریستور نمایید. »
به‌روزرسانی‌های تازه سیستم‌عامل‌ها در اغلب زمان ها احتمال دارد با باگ‌های ناخواسته مواجه شوند و تجربه‌ی به کارگیری از دستگاه‌های الکترونیکی را برای یوزرها تحت‌تأثیر قرار دهند . براساس شواهد، جدیدترین ورژن  سیستم‌‌عامل‌اپل برای گوشی‌ها و ساعت‌های هوشمند، یعنی iOS 14 و watchOS 7 با باگ های زیادی روبرو شده است. تعداد متعددی از افرادی که دستگاهشان را به‌این سیستم‌عامل‌ها به‌روز کرده‌اند، در چندین روز قبل در شبکه‌های اجتماعی شکایت‌هایی مطرح‌ کرده‌اند .

یوزرها میگویند iOS 14 و watchOS 7 به‌جای بهبود عملکرد دستگاه سبب ساز پیدایش بعضی خلل ها مثل از‌دست‌رفتن داده‌های ورزشی و بازنشدن اپلیکیشن‌های سلامتی‌محور و گزارش غیردقیق در زمینه‌ی داده‌های ذخیره‌شده در موبایل می شود. از مشکلات جدی  iOS 14 و watchOS 7، می توان به افزایش سرعت خالی‌شدن شارژ باتری آیفون‌ها و اپل واچ‌ها می باشد. در عکس العمل به نقل از یوزرهاريال اپل بخش پشتیبانی وب‌سایت خویش را به‌روز کرد و راهکاری برای رفع ایراد باتری ارائه بخشید؛ بااین‌حال، استراتژی ارائه‌شده‌ی کوپرتینویی‌ها چندان معمولی نمیباشد.

 

خالی شدن باتری به به روزرسانی

 

ارزیابی توییتر نشان می دهد بخش اعظم کاربرانی که از اپل انتقاد کرده‌اند، با خلل خالی‌شدن باتری دستگاه مواجه شده‌اند. به عنوان مثال , یک کدام از یوزرها در توییتر نوشت: «اگر تا به امروز به‌روزرسانی iOS 14 را نصب نکرده‌اید، از‌این‌پس نصبش نکنید. سرعت خالی‌شدن باتری [پس از نصب سیستم‌‌عامل‌های جدید] به طرز غیرقابل باوری افزایش پیدا می کند؛ سرعت خالی شدن باتری از ۹۰ درصد به ۳ درصد در یک ساعت. » اختلال باتری دستگاه بخش اعظم یوزرها تا این حد جدی نمی باشد؛ بااین‌حال، گزارش‌ها نشان میدهند نقص‌ باتری به‌صورت گسترده برای یوزرها رخ داده است.

اپل برای رفع‌کردن معضلات iOS 14 به‌روزرسانی جزئی جدیدی منتشر کرد؛ ولی هیچ‌یک از مشکلات اشاره‌شده را برطرف نکرد. اپل با تکثیر بیانیه‌ای تازه گفته است در حالتی‌که با دو یا این که تعداد بیشتری از مشکلات ذکر شده مواجه شده‌اید، رابطه میان آیفون و اپل واچ را جدا فرمائید ( آنان‌را Unpair فرمائید )، از داده‌هایتان در آی‌کلاد نسخه‌ی پشتیبان بگیرید، تمامی محتواهای مو جود در آیفون خود را پاک  و آن‌گاه با به کار گیری از نسخه‌ی پشتیبانِی ذخیره‌شده در آی‌کلادشان، داده‌ها را به آیفون و اپل واچ خود بازگردانند.

آن‌طورکه به‌نظر می رسد، هیچ راهی برای برگرداندن داده‌های ورزشی نیست. اپل به کاربرانش پیشنهاد می کند به‌منظور خودداری از ازدست‌رفتن داده‌هایشان در آینده به راهبرد یادشده پایبند باشند. ناگفته نماند که خلل خالی‌شدن باتری در iOS 14 برای همگی یوزرها پیش نیامده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *