توییتر مجددا تاییدیه اکانت های کاربری را آغاز کرد

توییتر اذعان کرد که فرآیند بررسی حساب‌های کاربری و اعطای تأییدیه و تیک آبی‌رنگ مجددا اجرا می‌گردد , ولی خبری از زمان اجرای نهایی نداده است .

ظاهرا توییتر مجددا تصمیم دارد تا فرآیند بررسی و اعطای تیک آبی‌رنگ به حساب‌های کاربری را اجرا نماید . جین منچون وانگ , با اعلام این خبر ذکر کرد که در نرم افزار توییتر و در بخش داده ها فردی , ظاهرا قابلیت و امکان request verification فعال شده‌است . توییتر , خبر وانگ را تأیید کرد , البته هیچ اطلاعات تکمیلی ارائه نداد . البته هنوز در بخش Help شرکت گفته می‌شود که درحال‌حاضر برنامه‌ی اعطای تأییدیه به حساب‌های کاربری در وضعیت توقف قراردارد . به‌هرحال با وجود تأیید خبر تازه , هیچ اطلاعاتی از زمان و چگونگی فعال شدن روند منتشر نشد .

چه جوری اکانت توییتر خود را تایید کنیم و تیک آبی رنگ کنار آن قرار ...

توییتر تا قبل از این درکنار نام حساب‌های کاربری معتبر مورد پذیرش عموم , یک تیک آبی‌رنگ نمایش می‌داد . قابلیتی که در شبکه‌های اجتماعی دیگر همچون اینستاگرام نیز موجود هست و به‌نوعی اعتبار یک اکانت را نشان میدهد . هرچند توییتر اعلام کرده بود که تیک آبی‌رنگ , به‌معنای تأیید یا این که حمایت کمپانی از یک اکانت کاربری نیست . به‌هرحال مراحل اجرا شده در اضافه شدن تیک آبی‌رنگ به حساب‌ها , کمی برای کاربران ابهام‌زا بود و همه , معنای آن را به‌خوبی درک نمی‌کردند .

پروسه اعطای تأییدیه به حساب‌های کاربری توییتر در سال ۲۰۱۷ متوقف شد . توقف روند , به‌نوعی واکنشی ازسوی کمپانی به انتقادهای متفاوت کاربران بود . آنان اعطای تیک آبی‌رنگ به یک اکانت کاربری متهم به نژادپرسی و انتشار اظهارنظرهای بحث‌برانگیز را مورد نقد قرار می‌دادند . به همین دلیل , توییتر در پیامی در نوامبر ۲۰۱۷ نوشت : «تأییدیه‌ی حساب کاربری به‌عنوان ابزاری برای اعتبارسنجی نام‌و‌نشان و صحبت‌های یک اکانت معرفی شد , اما اکنون به‌عنوان نشانه‌ی تأیید کارایی ازسوی کمپانی یا اهمیت تعبیر و تفسیر میگردد . ما از ایجاد این ابهام عذرخواهی میکنیم و می بایست آن را حل کنیم . ما همه فرایندهای اعطای مجوز عمومی را متوقف کرده‌ایم و به‌زودی راجع به آینده‌ی آن گزارش می‌دهیم» .

نحوه درخواست تیک آبی توییتر : آموزش دریافت لوگو تیک آبی و اکانت ...

بیانیه‌ی بعدی توییتر در امر فرایندهای تأیید و تیک آبی‌رنگ , ‌ در سال ۲۰۱۸ منتشر شد که ادعا میکرد کمپانی , پهنای باند یا همان منابع موردنیاز را برای فعالیت روی فرایند تأیید حساب‌ها ندارد . درواقع آنها ترجیح می‌دادند تا تمرکز فعالیت را روی سازوکارهای بهبود فضا برای انتخابات آمریکا , معطوف نمایند . در همان روند , نامزدهای انتخاباتی تیک آبی رنگ اخذ می‌کردند که البته باز نیز با چالش و انتقاد همراه بود . توییتر در آخرین اقدام دراین باره , اکانت کاربری سازمان‌های همگانی و مقام‌های فعال در حوزه‌ی سلامت را تأیید کرد تا مردم در اخذ اطلاعات درست پیرامون ویروس کرونا با خیال و خاطر آسوده‌تری از پلتفرم استفاده نمایند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *