گلکسی اس ۲۰ در آلمان جایگزین کارت شناسایی می شود

سامسونگ در آلمان جایگزین کارت شناسایی می شود

سامسونگ با همکاری سه نهاد آلمانی , امکان ذخیره‌ی شناسه‌ی ملی روی گوشی‌های هوشمند سری گلکسی اس ۲۰ را مهیا میکند .

 

 

سامسونگ اعلام کرده است که با دفتر امنیت اطلاعات فدرال آلمان , شرکت چاپ Bundesdruckerei و بخش امنیتی شرکت دویچه تلکام مشارکتی انحصاری داشته است . براساس این همکاری , شناسه‌ی الکتریکی ملی آلمان از اواخر سال جاری میلادی در گوشی‌های این شرکت دردسترس خواهد بود . طرفین , معماری امنیتیِ مبتنی‌بر سخت‌افزاری را توسعه داده‌اند که از زمان عملیاتی‌شدن آن در اواخر سال جاری میلادی , شهروندان را قادر خواهد ساخت تا شناسه‌ی ملی‌شان را به‌صورت شناسه‌ی الکتریکی در گوشی‌هایشان ذخیره نمایند .

 

این چهار سازمان , معماری امنیتی جامعی را با تکیه‌بر سخت‌افزار توسعه داده‌اند . به‌لطف تراشه‌ی امنیتی گوشی‌های هوشمند سامسونگ , امکان ذخیره‌ی اطلاعات درباره‌ی هویت و شناسه‌ی ملی اشخاص به‌صورت داخلی در گوشی هوشمند آماده و توانایی کامل کنترل داده‌ها , بدون نیاز به اتصال آنلاین برای کاربران آماده می شود . Bundesdruckerei یک شرکت امنیتی توسعه یافته و پیمانکار دولت آلمان است . این مجموعه اعلام نموده است که با توجه‌به دیجیتالیزه و موبایلی‌شدن اطلاعات در آینده , چنین اقدامی , اعتماد بالا به اوراق فیزیکی و کاربرپسند بودن گوشی‌های هوشمند را به‌صورت موثری ترکیب می نماید .

گلکسی اس 20

 

آن‌دسته از شهروندان آلمان که از گوشی‌های هوشمند گلکسی اس ۲۰ , اس ۲۰ پلاس و اس ۲۰ اولترا استفاده می کنند , قادر خواهند بود شناسه‌ی ملی‌شان را با اپلیکیشنی جداگانه به گوشی‌ اضافه نمایند . نرم افزار مذکور که کمپانی Bundesdruckerei وظیفه‌ی توزیع آن را برعهده دارد , برای بازکردن حساب بانکی یا خدمات خاص دولتی استعمال خواهد شد .

 

از لحاظ امنیتی , در سری گوشی سامسونگ گلکسی اس ۲۰ از اجزای امنیتی یک‌پارچه ( eSE ) استفاده شده شده‌است . در این محصولات , اطلاعات حساس در یک پردازنده‌ جداگانه درون موبایل ذخیره می شود . این تراشه با عایق‌بندی مناسب خود , در برابر حملات سخت‌افزاری فیزیکی و تلاش برای کپی‌کردن اطلاعات ذخیره‌شده روی آن مقاوم است . براساس اظهارات سامسونگ , همیاری این شرکت با نهادهای آلمانی صرفا آغاز راه است و کاربران در آینده , توانایی ذخیره‌ی سایر مدارک کلیدی همچون گواهی‌نامه , کارت‌های بیمه‌ی درمانی ملی یا چه بسا کلیدهای آپارتمان و خودروهایشان را روی تراشه‌ی eSE خواهند داشت . این فناوری در آینده , امکان دسترسی آسان‌تر برای تأیید هویت در هنگام رأی‌دادن , بازکردن حساب بانکی یا فعالیت با سوابق پزشکی محرمانه را آماده میکند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *