کلیه دستگاه‌های لنوو TinkPad و ThinkStation تأییدیه لینوکس را اخذ می‌نمایند

لنوو تصمیم دارااست تا همه دستگاه‌های خانواده‌ی تینک‌پد و ورک‌استیشن‌های تینک‌استیشن را با تأییدیه‌ی Linux Certification توسعه و گسترش دهد که خبر خیر برای یوزرها این اکوسیستم است .

لنوو خاطرنشان کرد که Linux Certification را برای همگی دستگاه‌های ThinkPad و ThinkStation ارائه می کند . کلیه مدل‌ها و پیکربندی‌ها در اعضای خانواده‌های مذکور , با هماهنگی و تأییدیه‌ی مذکور پباده سازی و عرضه می شوند . خبر ها نو به‌این معنای خواهد بود که هرمورد از تولیدات لنوو در خانواده‌های تینک‌پد و تینک‌استیشن , جواز و تأییدیه‌ی قانونی برای استعمال از توزیع‌های اوبونتو و رد هت و غیره را خواهند داشت .

خانواده‌های تینک‌پد و تینک‌استیشن برای یوزرها و اکوسیستم لینوکس نا آشنا نیستند . لنوو از مدت‌ها پیش تأییدیه‌ی لینوکس را برای بعضا از نمونه‌های پرفروش و دوست داستنی این خانواده‌ها ارائه می کند . اما تأییدیه‌های گذشته , محدود بودند و صرفا در تنی چند از دستگاه‌ها با پیکربندی‌های یگانه , چشم می‌شدند .

خبرها تازه از لنوو بیشتراز کلیه برای کسب‌وکارها جالب خواهد بود . از این به سپس شرکت‌هایی که به دنبال استعمال از لینوکس به‌عنوان سیستم‌عامل اساسی می‌باشند , قابلیت و امکان گزینش سخت‌افزار از مجموعه‌ی عظیم تولیدها کمپانی چینی را دارا هستند . با تأییدیه‌ی اخیر , پیاده‌سازی سیستم برای مدیران IT آسان‌تر خواهد بود و نیازی به بررسی تک‌تک قطعات درصورت تولید خلل در اجرای لینوکس , نیست .

لنوو لینوکس

راب هرمان , مدیریت کل و مسئول اجرایی زیرمجموعه‌ی Workstation & Client AI در لنوو , پیرامون خبر ها تازه می گوید :

اگر چه اکثری از یوزرها ترجیح می دهند تا دستگاه‌های خویش را با سخت‌افزاری سوای سیستم‌عامل یا این که پاک کردن سیستم‌عامل کلیدی و نصب و تنظیمات لینوکس , شخصی‌سازی نمایند , چنین اقدامی احتمال دارد با عدم مقاومت و امکان اطمینان سیستم همراه باشد . چالش‌های دیگر همچون کاهش تلاش سیستم , هماهنگی نرم‌افزار و سخت‌افزار , مشکلات برای مصرف‌کننده‌ی آخرین و چه بسا ارتقا هزینه‌های تعمیر و نگه‌داری IT هم بیش تر می گردند .

تأییدیه‌ی تازه برای دستگاه‌های لنوو , تولید ها ThinkStation و ThinkPad P را برای توزیع‌های Red Hat Enterprose Linux و Ubuntu LTS پوشش می دهد . به گفته‌ی لنوو , دستگاه‌های ورک‌استیشن , پشتیبانی بدون نقص اخذ میکنند که مشتمل بر پچ‌های امنیتی , به‌روزرسانی‌های نرم‌‌افزاری , درایورهای سخت‌افزاری , فرمور و تأیدیه‌ی بایوس میگردد . لنوو همینطور تصمیم دارااست تا درایوهای سخت‌افزاری خویش را با گذشت زمان به کرنل لینوکس بیفزاید .

لنوو لینوکس

مقاله‌های دارای ارتباط :
مایکروسافت : در رابطه دنیای نوشته گشوده و لینوکس غلط می‌کردیم
لنوو بعضی از لپ‌تاپ هایش را با لینوکس عرضه می ‌کند
کاربرانی که برای اخذ Ubuntu LTS مبادرت می‌نمایند , ‌ نسخه‌ای پایدارتر و امن‌تر را اخذ خواهند کرد . همینطور یک دوره‌ی پشتیبانی اضافه‌ی پنج ساله نیز به آنها ارائه می شود . در پشتیبانی رد هت اینترپرایز , تمرکز روی گرافیک , برنامه کودکان و وظیفه های کاری علمی خواهد بود که با پشتیبانی تراز سازمانی همراه می گردد .

لنوو در ارتقا شرکت کردن در اکوسیستم لینوکس , همیاری خویش را با پروژه‌ی فدورا هم ارتقاء داده است . آن ها یک پروژه‌ را در فاز آزمایشی استارت کرده‌اند که نسخه‌ای از فدورا را در دستگاه‌های ThinkPad P53 و P1 Gen 2 به استفاده کننده ارائه می‌نماید .

مدل‌های نو از کامپیوترهای لنوو با تأییدیه‌ی لینوکس , از ماه روان در اشکال تنظیمات قابل شخصی‌سازی به بازار عرضه می گردند . عرضه‌ی تولید ها تازه در فصل تابستان ادامه پیدا خواهد کرد و از مهم ترین آنان می‌توان ورک‌استیشن‌های همراه ThinkPad P را اسم پیروزی . کمپانی چینی همینطور درکنار سخت‌افزارهای نو , انجمن‌های پشتیبانی و دعوا و گفت‌وگو پیرامون لینوکس را نیز گسترش میدهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *