هوش مصنوعی موسیقی جدیدی ایجاد می نماید

هوش مصنوعی موسیقی جدیدی ایجاد می نماید

یک یوتیوبر با آموزش هوش مصنوعی براساس ترانه‌های گروه Nirvana , یک قطعه‌ی آوا کامل از آن خروجی گرفت که کیفیت مناسبی دارد .

احتمالا هوش مکانیکی به‌مرور توانایی انجام همه وظایف مارا پیدا نماید . بازسازی قطعات آهنگ از گروه‌ها و خواننده‌های محبوب , یکی از شغل های جذاب برای کاربران دنیای فناوری است که احتمالا در خطر تصاحب به وسیله هوش مصنوعی قرار داشته باشد .

 

هوش مصنوعی
یکی‌از کاربران یوتیوب به‌نام فانک ترکی از مدت‌ها پیش به‌دنبال تست کردن توانایی هوش تصنعی در ساختن قطعات آوا بود  و توانست بالاخره این کار را به وسیله ی هوش مصنوعی انجام دهد و اخبار این موفقیت خود را نیز در فضای مجازی پخش کرد . او نوشته ترانه‌ها را به یک هوش تصنعی می‌داد تا یک موسیقی کاملا جدید را براساس ورودی‌ها بسازد . نتیجه‌ای اولیه از آزمایش‌ها , قابل قبول به‌نظر می‌رسد و می‌توانید نمونه‌ی آن را در این لینک مشاهده کنید . در جدیدترین آزمایش ترکی , او ترانه‌هایی از قطعات آهنگ متعدد گروه نیروانا را به هوش مکانیکی داد . ویدیویی که در لینک بالا میبینید , حاصل پردازش هوش تصنعی است و Smother اسم دارد .

فانک ترکی برای ساخت ویدیوی بالا , ترانه‌‌های تولیدشده به وسیله هوش مکانیکی را خواند و با ابزارهای نرم‌افزاری آن‌ها‌را به صدای جدیدی تغییر و تحول داد و ن جدیدی تشکیل داد. کلیه بخش‌های آهنگ‌سازی و مخلوط سازها هم بوسیله ترکی انجام شده‌اند . به‌هرحال متنی که در ترانه‌ی نتیجه ها می‌شنویم , هیچ معنا و هدف خاصی ندارد و نمی توان آن را یک اثر هنری دانست . قبلا تلاش‌های مشابهی بوسیله وی برای ساختن قطعات موسیقی به یاری هوش مصنوعی صورت گرفته بود که از آهنگ گروه‌هایی همچون متالیکا و نیکل‌بک استفاده میکرد . درنهایت , حاصل فعالیت هیچ‌گاه یک اثر کامل نیست و مثل آزمایش‌های شبیه برای نوشتن فیلمنامه به یاری هوش مصنوعی , هنوز روش متعددی تا تکامل در پیش دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *