مک پرو

چرا باید مک پرو جدید را انتخاب کنیم؟

چرا باید مک پرو جدید را انتخاب کنیم؟

مک پرو در بازه‌ی قیمتی عرضه شد که فقط کاربران حرفه‌ای بضاعت خرید آن را دارند . چرا آنان باید اپل را به‌جای برندهای دیگر گزینش کنند؟

مک پرو جدید اپل چندی پیش معرفی شد و بازه‌ی قیمتی آن , تعجب و چه بسا انتقاد اکثری از کاربران و کارشناسان را به‌‌‌همراه داشت . اما آن دسته از کاربرانی که برای خرید مک پرو اقدام مینمایند , بی تردید نیازهای خاص و حرفه‌ای دارند . به‌بیان‌دیگر , سبک کاری آن‌ها این نیاز را ایجاد میکند که به دنبال خرید چنین محصولاتی باشند . کاربرانی که به ماشین‌های حرفه‌ای نیاز دارند نیز , در زمان معرفی مک پرو جدید حتما به فکر بررسی و حتی خرید آن افتاده‌اند .

درصورتی که از آن دسته کاربرانی باشید که برای شغل های خویش به کامپیوترهای حرفه‌ای نیاز دارند , حتما اخبار مک پرو را دنبال کرده‌اید . به‌علاوه احتمالا انواع مقاله‌ها و مطالب بررسی را هم از نظر گذرانده‌اید و احتمال دارد رویای خرید دستگاه تازه , از هم‌اکنون در ذهن شما باشد . اپل در دوران طراحی کامپیوتر جدید خویش با کاربران متعددی گفتگو کرد . اکنون و پس از معرفی نهایی محصول نیز رسانه‌ی اپل اینسایدر مصاحبه‌ای با کاربران حرفه‌ای دنیای کامپیوتر داشته تا از دلایل احتمالی آن‌ها برای خرید مک پرو جدید با خبر شود . در ادامه‌ی این مقاله‌ی زومیت به بررسی دلایل این دسته کاربران می پردازیم .

دسته بندی مشتریان مک پرو

قطعا دسته‌بندی مشتریان و علاقه‌مندها به مک پرو جدید , محدود و خاص خواهد بود . مصاحبه با اشخاص حرفه‌ای گوناگونی از کارمندان وزارت دفاع آمریکا تا عکاس‌ها و ویرایشگر‌های محتوای تصویری انجام شد که البته به‌خاطر حساسیت کارشان , هویت خود را پنهان نگه داشتند . به‌علاوه کارمندان شرکت‌های بزرگی همچون ادوبی نیز مورد گفتگو قرار گرفتند که راحت‌تر از دیگر سایر افراد نظرات خود را به‌صورت عمومی مطرح کردند .

کاربرانی که در حوزه‌ی ویرایش محتوای ویدئویی فعالیت می‌کنند , از مخاطبان مهم مصاحبه بودند . بعضی از آن‌ها , اکنون نیز کاربران مک پرو قدیمی می باشند . به‌‌علاوه دسته‌ی دیگری از کاربران حرفه‌ای که با حجم بالایی از داده سروکار دارند , در دسته‌بندی مشتریان احتمالی مک پرو جدید قرار میگیرند .

قطعا همه‌ی افراد مخاطب مصاحبه تصمیم به خرید مک پرو جدید نداشتند . ولی آنها ارزش محصول جدید را به‌خوبی درک کرده‌اند و از مناسب بودن مک پرو برای نیازهای خود صحبت کردند . به‌هرحال دو نفر از مصاحبه‌شوندگان هیچ برنامه‌ای برای خرید مک پرو اپل نداشتند . البته یکی از آن ها دلیل نخریدن نسخه‌ی جدید را مطلوب بودن نسخه‌ی پیشین عنوان کرد .

مک پرو ۲۰۱۹

نیاز به خرید مک پرو

یکی‌از مصاحبه‌شوندگان اپل اینسایدر که در حوزه‌ی ویرایش ویدئو فعالیت مینماید درباره‌ی محصول جدید اپل اظهار‌کرد :

بخش متعددی از شغل های من به ویرایش و فشرده‌سازی ویدئو اختصاص دارد . من در محل کارم این فعالیت‌ها را انجام می ‌دهم و به سرعت سرعت بالا نیاز دارم . من باید ویدئوهایی با کیفیت‌های HD و 4K را برش دهم , رندر کرده و خروجی مناسب را در سریع‌ترین زمان آماده کنم . فایل‌های ویدئویی عموما حجم بالایی دارند و من هم چندین برنامه را به‌صورت هم‌زمان اجرا می کنم . درنهایت من به حداکثر قدرت پردازشی ممکن نیاز دارم .

بلیک گارنر , معمار اتوماسیون ادوبی , یکی دیگر از خریداران احتمالی مک‌پرو جدید است . او از ۱۵ سال پیش در بخش مهندسی داخلی ادوبی کار می نماید . او استفاده از مک پرو در سرورها و با اهداف فعالیت‌های اتوماسیون و پردازش Xcode را بسیار اثر گذار می داند . به‌علاوه ظرفیت حافظه نیز از نظر گارنر پیشرفت بسیار خوبی محسوب می‌شود . بخشی از فعالیت‌های گارنر و همکارانش به ساخت ماشین‌های مجازی اختصاص دارد که درکنار فرایندهای Xcode به حجم بالایی از رم نیاز دارند .

ویژگی های لبتاب جدید اپل چیست؟

ویرایش محتوای تصویری , نیاز مشترک کاربران حرفه‌ای علاقه‌مند به مک پرو است
یکی از عکاس‌های مورد مصاحبه که در پروژه‌ای حساس و طبقه‌بندی‌شده فعالیت میکند , محصولات مذکور ادوبی را برای شغل های خود انتخاب می‌کند . او که نمی‌خواست هویتش منتشر شود , در مصاحبه با اپل اینسایدر از قدرت بالای مک پرو صحبت کرد که در جریان کاری‌اش بسیار مفید خواهد بود . او میگوید با استفاده از اتومبیل جدید برای رندرها , دیگر نیاز به زمان طولانی نخواهد بود . اما استفاده‌ی ادوبی از GPU در فرایندهای پردازشی لایت‌روم و فتوشاپ هم در افزایش سرعت کار این عکاس بی‌تأثیر نبوده است .

مایکل ترافر در صنعت پس‌تولید محتوای رسانه‌ای کار می‌کند . او با امید به بهبودهای نرم‌افزاری درکنار مک پرو می گوید :

نکته‌ی مهم این است که ادوبی به‌عنوان یک ارائه‌کننده‌ی اصلی نرم‌افزار درکنار مک پرو جای‌دارد . من امیدوارم که نرم‌افزارهای آنان بتوانند از حجم بالای قدرتی که بوسیله محصول اپل ارائه می‌گردد , حداکثر بهره را داشته باشند . به نظر من نرم‌افزار Premier Pro هنوز نمی‌تواند در زمان پخش و ویرایش ویدئو به‌خوبی از چند پردازنده‌ی گرافیکی بهره‌برداری نماید .

ما تصمیم داریم تا یک مک پرو جدید به‌عنوان جایگزینی برای مک پرو نسخه‌ی ۲۰۱۳ خود خریداری کنیم . من شخصا منتظر رونمایی جدید اپل بودم و استفاده از محصول جدید آن‌ها , مرا متعجب می نماید .

مک پرو ۲۰۱۹

مک پرو 2019

کیث اسبیرال , عکاسی است که فعالیت‌های مدیریت IT و مشاوره‌ی پیشرفت شغلی هم ارائه می نماید . او در مصاحبه با اپل اینسایدر از عارضه ها خرید مک پرو نو و کاربردهای آن در کسب‌وکارش کلام کرد . اسبیرال که در همه‌ی بخش‌های شرکت خویش از کامپیوترهای مک استفاده میکند , آن‌ها را ابزارهایی مناسب برای هماهنگی و اجرای فعالیت‌های IT می داند . به‌علاوه از نظر اسبیرال , محصولات اپل همیشه قابلیت‌هایی بیشتراز نیازهای آنها داشته‌اند . درنهایت اسبیرال استفاده از ماشینی فوق سریع را در شغل های روزمره‌ی خویش جالب می داند .

 

عکس‌بردای و فعالیت در حوزه‌ی محتوای تصویری , نیازهایی تکراری را در میان مصاحبه‌شوندگان اپل اینسایدر ایجاد میکند . درواقع آنان اگر به‌صورت تخصصی نیز در حوزه‌ی عکس و محتوای ویدئویی فعالیت نداشته باشند , نیازهایی در آن حوزه‌ها باعث میگردد تا به خرید محصولات فوق‌حرفه‌ای علاقه‌مند شوند .

همان‌طور که گفته شد , در میان مصاحبه‌شوندگان برخی از کارمندان وزارت دفاع آمریکا نیز حضور داشتند . از میان نیازهای آن‌ها برای خرید  , پردازش زنده‌ی تصاویر و طبقه‌بندی و شناسایی محتوای صوتی در اولویت اول قرار داشت .

فاکتور مهمی به‌نام قیمت

با وجود این که اکثر مصاحبه‌شوندگان اپل اینسایدر در دسته‌بندی کاربران حرفه‌ای قرار میگیرند , قیمت مک پرو جدید برای آنها هم اهمیت دارد . نسبتاً همه‌ی کاربران و کارشناسان دنیای فناوری هم انتقادهایی به قیمت بالای نمونه‌های حرفه‌ای‌تر مک پرو جدید داشته‌اند . به‌هرحال برخی از آن‌هایی که متاع کوپرتینویی‌ها را راهکاری برای نیازهای خویش می‌دانند , از هزینه‌ی زیاد برای خرید آن دلسرد نمی شوند . به‌عنوان نمونه یکی از عکاس‌های گفتگو ادعا می نماید که ۹ تا ۱۰ هزار دلار برای خرید کامپیوتر جدید هزینه خواهد کرد .

قیمت

قیمت بالای مک پرو جدید هم مانع از خرید آن از سوی بعضی کاربران نمیشود
گارنر از ادوبی میگوید قیمت همیشه و برای همه‌ی شرکت‌ها اهمیت دارد . او می‌خواهد نسخه‌ی پایین‌رده‌ی مک پرو با پایین‌ترین پردازنده‌ی گرافیکی را خریداری کرده و از حافظه و رم جداگانه برای آن استفاده نماید . گارنر اضافه کردن تدریجی قدرت پردازشی را گزینه‌ای مناسب میداند که باعث به بهترین بهره‌برداری از کامپیوتر حرفه‌ای اپل میشود . اسبیرال هم تصمیم دارد نسخه‌ی پایه‌ای را خریداری کرده و قابلیت‌ها را به‌مرور به آن بیفزاید .

مک پرو

بعضی کاربران حرفه‌ای تصمیمی برای خرید سریع  ندارند . آن‌ها علاوه‌بر قیمت , کارکرد مناسب  را به‌عنوان دلیل نخریدن محصول اپل بیان می نمایند . جولز ریکبوش در صنعت توسعه‌ی محصولات پزشکی فعالیت میکند . او می گوید برای خرید محصول جدید بایستی ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار هزینه نماید . درکنار این هزینه‌ها باید تجهیزات جانبی هم کامل شدن شوند تا بالاترین کاربرد از  استخراج شود . به‌هرحال جولز نیز در اولین فرصت  جدید را به تجهیزات کاری خویش اضافه مینماید .

اپل  / mac pro apple

طول عمر

بیشتر کاربرانی که قصد خرید را دارند, آن را به‌عنوان یک سرمایه‌ گذاری طولانی‌مدت در نظر میگیرند . به‌گفته‌ی اسبیرال , چنین ماشین‌هایی چندین سال عمر خواهند داشت و با قابلیت‌هایی همچون به‌روزرسانی نمایشگر , حافظه و بخش‌های دیگر , قطعا کاربردهایی عالی خواهند داشت که از یک دستگاه iMac یا مک مینی توانایی ارائه‌ی آن‌ها را نداشت . او عمر مفید دستگاه‌های مک پرو در کسب‌وکارش را ۶ تا هشت سال بیان مینماید . بعد از آن زمان نیز دستگاه‌ها برای کاربردهای متنوع‌تر استفاده میشوند و درنتیجه کارایی بسیار طولانی خواهند داشت .

گارنر درباره‌ی طول عمر این محصول جدید میگوید :

محصولات این‌چنینی عموما پنج سال در کاربردهای اصلی و حیاتی کسب‌وکارها مورد استفاده قرار می گیرند . آن‌گاه وظایفی در رده‌ها و اهمیت‌های پایین‌تر با آن‌ها انجام می‌گردد که عمر ثانویه‌ای به‌مدت دو یا سه‌ سال را به‌همراه خواهند داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *