مراقب ایمیل‌های پزشکی باشید

محققان امنیتی اخیرا به یوزرها هشدار داده‌اند که بعضی هکرها با ارسال پست الکرونیکی جعلی با تیتر نتیجه ها آزمایشات طبی به داده ها رایانه همراه های فردی آن ها شکافت پیدا مینمایند .

 کارشناسان و دانشمندان فعال در کمپانی تحقیقاتی Proofpoint جدیدا دریافته و اعلام کرده‌اند که هکرها و مجرمان سایبری اخیراً با ارسال ایمیل‌های فیشینگ با تیتر جعلی آزمایش و تست بیماری ایدز که احتمالاً به نوعی با ابزارهای مورد به کار گیری هکر های مدنی چین و روسیه دارای ارتباط است , رایانه‌های فردی قربانیان را آلوده و کثیف کرده و داده ها ذخیره شده در آن‌ها را به سرقت می برند .

این هکرها که هنوز نام‌و‌نشان آن‌ها مشخص و معلوم و مشخص و معلوم نشده است , آدرس اینترنتی های مذکور را از سوی راءس طبابت دانشکده وندربیلت ایالات متحده به یوزرها و قربانیان ارسال می نمایند .

این پست‌های الکترونیک صاحب خانه بدافزاری خطرناک به اسم Koadic است که امکان رخنه به سیستم کامپیوتر فردی استفاده کننده و سرقت داده ها فردی و فایل‌های ذخیره شده در آن را دارااست .

در این آدرس اینترنتی هکرها و مجرمان سایبری از استفاده کننده موردنظر میخواهند تا به مراد اطلاع از سود آزمایش‌های طبی مثل بیماری ایدز پوشه اکسل مخرب و آلوده و کثیف پیوست شده در آدرس اینترنتی مذکور را گشوده نماید که در صورت گشوده و فعال شدن آن بدافزار ذی‌ربط میتواند روی سیستم نصب شده و به سرقت داده ها قربانی بپردازد .

این پژوهشگران امنیتی به یوزرها سفارش کرده اند تا در برخورد با چنین ایمیل‌هایی با احتیاط زیاد بیشتری کار کرده و در صورت لزوم گذشته از گشودن پست الکرونیکی و پوشه های پیوست شده در آن در صدر با پزشک معالج و ارگان درمانی ذی‌ربط خویش حرف کرده و از درستی چنین ایمیل‌هایی اطمینان نتیجه ها نمایند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *