لنوو و اچ پی بازار لبتاب را در سال 2020 از آن خویش کردند

لنوو و اچ پی بازار لبتاب را در سال 2020 از آن خویش کردند

آمارها نشان می‌دهد که دو شرکت لنوو و اچ‌پی در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ نیمی از فروش بازار لپ‌تاپ را ازآنِ خویش کرده‌اند .

با این که گسترش بیماری کرونا به فروش برخی محصولات ازجمله گوشی‌های هوشمند ضربه رنج زده است , محصولاتی ازجمله لپ‌تاپ‌ها با فروش درخورتوجهی همراه می باشند ; به‌گونه‌ای که آمارها از افزایش میزان فروش لپ‌ تاپ‌ در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ خبر می دهند .

در اصل بیشترین تقاضا برای لپ‌تاپ‌ها به تقاضای دانش‌آموزان و دانشجویان و کاربران عادی مربوط می‌گردد . با شیوع بیماری کرونا هم , دوره‌های آموزشی به‌صورت مجازی و از راه به دور درس دادن میگردد که درنتیجه افزایش تقاضای تجهیزات ضروری برای شرکت در جلسات آموزشی ازجمله لپ‌تاپ‌ها را به‌همراه دارد . بیان کننده چنین عواملی هم سبب شده‌است که فروش لپ‌تاپ‌ها در بازار جهانی در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ با ارتقاء ۲۷ درصدی همراه شود . نکته‌ی جالب در گزارش‌ها برخورداری دو کمپانی لنوو و اچ‌پی از نیمی از سهم بازار لپ‌تاپ‌ها اعلام شده‌است .

لنوو

در گزارش‌های گذشته هم

, اشاره شده بود که فروش امکانات و لوازم جانبی رایانه همراه در سه‌ماهه‌ی اولیه سال ۲۰۲۰ ارتقاء یافته است و گویا چنین جهشی در فروش همچنان ادامه دارد . بخش اعظمی از شرکت‌ها از نیروهای خود خواسته‌اند که از خانه به فعالیت‌های خویش ادامه دهند و به‌دلیل اینکه کارکنان تجهیزات لازم را دراختیار نداشتند , لوازم موردنیازشان را تهیه کردند . در همین موضوع , اریک اسمیث , یکی از تحلیلگران بازار کامپیوترهای شخصی , گفته است :

یکی‌از نکات جالب در گزارش‌های ارائه‌شده از فروش لوازم جانبی کامپیوتر در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ ارتقاء مجدد تقاضای مصرف‌کنندگان برای دستگاه‌هایی است که بتوانند از راه دور به تدریس و عمل و حتی اجرای بازی‌های کامپیوتری بپردازند . به‌نظر می رسد اجرای بازی‌های ویدئویی از روش‌های مؤثر برای سپری‌کردن زمان در دوران قرنطینه است . ناگفته نماند بخش اعظمی از دانش‌آموزان و دانشجو ها کروم‌بوک خریده‌اند .

چندین روز قبل هم , گوگل ابزار و منابعی را دراختیار توسعه‌دهندگان قرار اعطا کرد تا آن ها را برای توسعه اپلیکیشن‌های بیشتر تشویق نماید . هدف اصلی گوگل تشویق توسعه‌دهندگان برای عرضه‌ی اپلیکیشن‌هایی است که با دستگاه‌های مبتنی‌بر Chrome OS با نمایشگرهای بزرگ سازگار باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *