لنز بدون فرم هواوی میت پرو

لنز بدون فرم هواوی میت 40 پرو چه مزایایی دارد؟

در جدیدترین مطلبی که هوآوی منتشر کرده به اطلاعات دقیقی از مزیت‌های لنز بدون فرم هواوی میت ۴۰ پرو اشاره می کند. این لنز فارغ از فرم علاوه بر اینکه سبب کاهش اعوجاج می‌شود؛ قادر است تا وزن و ضخامت کمتری نیز به نمایش بگذارد.

هواوی در ماه های اخیر مراسمی را تحت عنوان رونمایی گوشی‌های سری میت ۴۰ برگزار کرده است. گوشی جدید میت ۴۰ پرو (Huawei Mate 40 Pro) برای دوربین خود از لنز بدون فرم (Free Form Lens) استفاده می‌کند. بر اساس پست جدیدی که یکی از مهندسان شرکت هوآوی منتشر کرده است، توضیحاتی کامل در خصوص فناوری لنز بدون فرم میت ۴۰ پرو ارائه می دهد. جدیدترین مقاله شرکت Huawei به‌ زبان چینی نوشته شده است اما خبرگزاری GSMArena توانسته است تا به وسیلهترجمه‌ی ماشینی آن به زبان انگلیسی اطلاعات خوبی در خصوص آن کسب کند.

بدون شکی یکی از مشخصه‌های مهم  میت ۴۰ پرو لنز بدون فرم آن می باشد. دوربین بسیار عریض ۲۰ مگاپیکسلی پنل پشتی گوشی میت ۴۰ پرو هوآوی به‌ جای اینکه از اِلِمان‌های نوری کروی‌ یا غیرکروی استفاده کند، از لنزی نامتقارن با سطح غیرهموار و پیچیده بهره مند شده است. دلیل استفاده از لنز بدون فرم  توسط مهندسان هواوی، برطرف کردن یکی از مشکلات مهم  لنزهای فوق عریض، یعنی اعوجاج می باشد. لازم است بدانید که لنز بدون فرم فناوری کاملا جدیدی نمی باشد و مهندسان هواوی آن را به طور اختصاصی گسترش نداده اند.

 

انتشار لنز بدون فرم هواوی

 

لنز بدون فرم هواوی چه مشکلاتی را برطرف می کند؟

 

اما  تنها مشکل شرکت هواوی اعوجاج نیست که با لنز بدون فرم آن را رفع کند. گوشی‌های هوشمند جدید تا حد بسیار زیادی سنگین می باشند و لنز بدون فرم می تواند تا حد زیادی از پس حل این مشکل بر آید؛ دلیل آن هم سبکی و باریک بودن لنز بدون فرم نسبت به دیگر لنزها است.

امکان دارد که در آینده وقتی فناوری لنز بدون فرم  هوآوی بتواند به خوبی ارتقا پیدا کند، شاهد برآمدگی‌های کوچک‌تری روی پنل پشتی گوشی‌ ها باشیم. اصلی ترین دلیل این مسئله این است که لنزهای بدون فرم نسبت به لنزهای عادی دارای اِلِمان‌های نوری کمتری نیاز دارد. علاوه بر این‌، لنز بدون فرم سبب خواهد شد تا نور بیشتری به حسگر تصویر برسد و عملکرد دوربین و کیفیت تصاویر بهتر شود.

هواوی اذعان می کند که بیش از دو سال روی لنز بدون فرم کار کرده است و حال توانسته  آن را به مرحله تولید انبوه برساند. بر اساس گفته ها شرکت هواوی قصد دارد تا این رویکرد را برای لنزهای تله‌فوتو هم در پیش بگیرد؛ دلیل آن هم این است که لنزهای تله‌فوتو هم به‌نوبه‌ی خودشان با نوع خاصی از اعوجاج مواجه هستند. برای همین کاهش ضخامت اِلِمان‌های نوری در لنزهای لته‌فوتو نیز اهمیت زیادی پیدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *