لالیگا تماشاگران دیجیتال تولید میکند

لالیگا تماشاگران دیجیتال تولید میکند

لالیگا برای جذابیت بیشتر پخش تلویزیونی مسابقات , از هواداران گرافیکی و صدای تشویق غیرواقعی استفاده میکند .

مسابقات لالیگا , لیگ دسته برتر و حرفه‌ای فوتبال اسپانیا , بعد از همه‌گیری کرونا , ۲۳ خرداد با شهرآورد شهر سویل بین دو تیم سویا و رئال بتیس آغاز شد و سویا در‌این دیدار خانگی توانست با دو گل همشهری خویش را مغلوب نماید ; دیداری که پشت درهای بسته و بدون حضور تماشاچیان برگزار شد . آغاز دوباره‌ی مسابقات فوتبال اسپانیا بعد از وقفه‌ای چندماهه , علاوه‌بر‌اینکه بسیاری از علاقه‌مندان به فوتبال در سراسر دنیا را شادمان کرد , ازنظر فناوری نیز , نوآوری جدیدی به‌همراه داشت .

لالیگا تلاش نموده است با بهره‌گیری از فناوری , پخش تلویزیونی مسابقات را به‌شیوه‌ای جالب و جذاب انجام دهد که حال‌و‌هوای بازی‌ها پیش از تعطیلی را به هوا داران یادآوری نماید . این ابتکار تازه که سکوی مجازی اسم دارد , با به کارگیری از تصاویری گرافیکی , تماشگران حاضر در ورزشگاه را با لباس تیم میزبان روی سکوها شبیه‌سازی می‌کند . شرکتی نروژی به‌نام VIZRT برای طراحی و ساخت این تصاویر گرافیکی با لالیگا همکاری نموده است . تصاویر مذکور در زمان توقف بازی به تصویری به رنگ باشگاه تبدیل می‌شوند و می‌توانند پیام‌هایی مانند شعار هواداران یا این که باشگاه مرتبط را نمایش دهند .

لالیگا

شرکت EA Sports , سازنده‌ی بازی‌های ویدئویی ورزشی , نیز با اجرای پروژه‌ای موسوم به صدای سکوها در ساخت اصوات مربوط به تشویق مجازی استفاده‌شده در این فناوری با لالیگا همکاری نموده است .

لالیگا دراین‌باره گفته است :

برای انجام این کار , از آرشیو صداهای EA Sports , حامی قانونی لیگ اسپانیا , استفاده کردیم . این صداها در ورزشگاه‌های واقعی ضبط شده‌اند و موقع برگزاری بازی و پخش زنده‌ی مسابقات , به‌صورت دیجیتالی با تصاویر مطابقت داده میشوند .

هنگام برگزاری مسابقه و جریان بازی , متناسب با شرایط مختلفی مانند خطا یا به‌ثمر‌رسیدن گل , این صداها هم تغییر می کنند که به آن Atmospheric Audio گفته می شود .

خاویر تباس , مدیر اجرایی لالیگا , راجع‌به استفاده از فناوری در لالیگا گفته است :

این تغییرات را اعمال کرده‌ایم تا هواداران از تماشای لالیگا لذت ببرند و برای انجام آن از شرکای بین‌المللی خویش کمک گرفته‌ایم تا تجربه‌ی بی‌نظیری از تماشای فوتبال به‌دست آورند . در شرایطی استثنایی به‌سر میبریم ; اما ناگزیریم خودمان را با آن وفق دهیم و پخش تلویزیونی جذاب و نوینی به هوادارانمان ارائه نماییم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *