قابلیت های جدید برای مرورگر مایکروسافت اج معرفی شد

قابلیت های جدید برای مرورگر مایکروسافت اج معرفی شد

مایکروسافت اج در آینده‌ای نزدیک بعضا بهبودها را به‌خود می‌بیند تا تجربه‌ی وب‌گردی بهتری ارائه دهد . طبق گفته‌ی مایکروسافت , قابلیت Collections به نسخه‌های موبایلی اج اضافه شده‌است .

مایکروسافت یک سری روز پیش , از اضافه‌شدن بعضا قابلیت‌های تازه به مرورگر مایکروسافت اج ( Microsoft Edge ) خبر داد که از میان آنها می‌توان به در دسترس قرار گرفتن قابلیت و امکان Collections برای دستگاه‌های موبایلی , قابلیت گوش‌ دادن به فایل‌های PDF و بعضا قابلیت‌های دیگر برای استفاده‌های کاری و سازمانی اشاره نمود . قابلیت‌های تازه اج ابتدا هنگام برگزاری کنفرانس آنلاین Inspire اعلام شدند و مایکروسافت ساعاتی بعد از آن جزئیات آنان روی وبلاگ رسمی خویش منتشر کرد .

از آغاز ماه آینده‌ی میلادی ( حدودا یک هفته‌ی دیگر ) , مایکروسافت اج به جزء برنامه‌ی FastTrack Ready Partner تبدیل میگردد . این اتفاق برای کاربران عادی تغییر خاصی در پی نمی‌آورد ; ولی به مشتریان سازمانی گزینه‌هایی بیشتر به‌منظور پیاده‌سازی مایکروسافت اج در زیرساخت‌های سازمانی ارائه می دهد . سرویس FastTrack راهنمایی ویژه برای پیاده‌سازی اج در سازمان‌ها دارد که‌این راهنما تنها به افراد واجد شرایط داده می‌گردد . FastTrack همینطور ازطریق App Assure به سازمان‌ها کمک می نماید مطمئن شوند وب‌سایت‌شان به‌خوبی با نسخه‌ی کرومیوم اج سازگاری دارد .

قابلیت و امکان Endpoint Data Loss Protection موسوم‌به DLP از این پس به‌صورت آزمایشی در اختیار عموم کاربران مایکروسافت اج قراردارد . مایکروسافت میگوید اج تنها مرورگر وب جهان است که به‌صورت بومی از Microsoft Endpoint DLP پشتیبانی میکند . این ابزار ویژه میزان رخنه‌‌ی داده‌ها و خطراتی که داده‌ها را تهدید می نمایند کاهش میدهد . ابزار موردبحث همچنین در سوی حفظ حریم خصوصی کاربر گام برمی‌دارد .

مایکروسافت اج از این پس , قابلیتی به عنوان جابه‌جایی خودکار میان پروفایل‌ها ( Automatic Profile Switching ) دارد . این قابلیت و امکان به‌صورت خودکار , لینک‌های کاری شما‌را در پروفایل کاری و لینک‌های فردی را در پروفایل شخصی گشوده می‌نماید . با در نظر گرفتن این حقیقت که امروزه افراد زیادی درگیر دورکاری می‌باشند , احتمالا تعداد دفعاتی که کاربر با اکانت کاری , سرگرم باز کردن لینک شخصی می شود بالا می رود . به‌لطف امکان Automatic Profile Switching پنجره‌ای شناور روی صفحه ظاهر می شود و از شما می‌خواهد بین حساب‌های کاربری خویش جابه‌جا گردید تا لینک‌های کاری را با اکانت کاری و لینک شخصی را با حساب شخصی گشوده فرمائید .

قابلیت و امکان Automatic Profile Switching مایکروسافت اج

قابلیت Automatic Profile Switching مایکروسافت

تغییرات  قرار نیست فقط محدود به نسخه‌ی دسکتاپ باشد . مایکروسافت از اعمال بعضا بهبودها در نسخه‌ی موبایلی مایکروسافت اج هم خبر داده است . بدین ترتیب نسخه‌های موبایلی  از این پس دارنده قابلیت Collections می باشند . این امکان شما‌را قوی می‌سازد صفحات وب , تصاویر و موارد دیگر را از سراسر اینترنت جمع فرمایید و داخل مجموعه‌ای یگانه قرار دهید تا به‌راحتی قابلیت و امکان سازماندهی آن ها آماده شود . قابلیت موردبحث از مدت‌ها پیش برای کاربران دسکتاپ در دسترس قرار گرفته و از این پس کاربران نسخه‌های اندروید و iOS  هم به آن دسترسی خواهند داشت .

مایکروسافت اج

خویش قابلیت Collections هم برخی بهبودها به‌خود دیده است ; Collections به‌لطف به‌روزرسانی تازه , امکان ضمیمه کردن یادداشت به آیتم‌ها را ارائه میدهد . اگر چینش آیتم‌ها را باطن Collections تغییر تحول دهید , یادداشت موردبحث همچنان با آن مورد باقی خواهد ماند .

مایکروسافت همینطور گفته است مرورگر اج از این پس می تواند فایل‌های PDF را نیز برای شما بخواند . اج مجهزبه قابلیتی است که ازطریق آن می‌تواند نوشته مقالات وب‌سایت‌ها را با صدای بلند بخواند و طولانی تر شدن این قابلیت به فایل‌های PDF اتفاقی زیاد خوب است . پروسه ویرایش فایل‌های PDF هم در مرورگر اج بهبود پیدا کرده است و اکنون گزینه‌های بیشتری به استفاده کننده ارائه می گردد . از این پس میتوانید ویرایش‌های خود را روی پوشه PDF درحال اجرا ذخیره فرمائید , بدون این‌که ناچار به ذخیره‌ی فایلی جدید باشید . مایکروسافت در بخش نهایی بیانیه‌ی خویش گفته است اج اکنون می‌تواند صفحه ها وب را به ۵۴ زبان مختلف ترجمه نماید .

اج مرورگر نوپایی است که زمان متعددی از آغازبه‌کار آن نمی‌گذرد . با این‌حال طی ماه‌های اخیر بعضی بهبودهای کلیدی به‌خود دیده و تجربه‌ی کاربری بسیار بهتری ارائه داده است .  فرآیند روبه‌رشد دوچندان سریعی دارد و نشان داده مرورگری بسیار باکیفیت به‌حساب می آید . ردموندی‌ها هم همواره در تلاش‌اند با اخذ بازخورد از کاربران , اج را در راستای نیاز آنها به‌روزرسانی نمایند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *