فیسبوک

فیسبوک نو جایگیزین رابط قدیمی فیسبوک خواهد شد

فیسبوک نو جایگیزین رابط قدیمی فیسبوک خواهد شد

یک سال بعد از رونمایی فیسبوک از طراحی نو رابط کاربری , این شرکت اعلام کرده است که نسخه قدیمی و کلاسیک از دسترس بیرون خواهد شد .

فیس بوک در سال ۲۰۱۹ در کنفرانس توسعه‌دهندگان F8 از طراحی جدید شبکه اجتماعی خود رونمایی کرد . رابط کاربری جدید نسبت به نسخه کلاسیک با وعده سرعت بیشتر و طراحی زیباتر معرفی شد . این ورژن ابتدا به‌صورت آزمایشی در دست یوزرها برنامه فیسبوک در دستگاه‌های اندروید و آی‌اواس قرار گرفت . در ماه مارس ( اسفند ) بود که فیسبوک رابط کاربری جدید دسکتاپ خود را منتشر کرد با این توصیه که کاربران اجازه داشتند که به به کارگیری از ورژن دیرین ادامه دهند یا به ورژن تازه به‌روز شوند ; البته اکنون خبر می‌رسد که حق انتخاب بین طرح کلاسیک و امروزی از ماه سپتامبر ( شهریور ) به آن گاه دیگر وجود نخواهد داشت و کاربران باید به طراحی تازه عادت نمایند .

طراحی کلاسیک و مدرن فیسبوک

 

 

فیسبوک

 

تجربه استفاده از ورقه کلاسیک فیس بوک از ماه سپتامبر دیگر وجود نخواهد داشت ; صفحه‌ای که در آن یک نوار آبی‌رنگ بزرگ و سراسری دربالای ورقه مرورگر شامل لوگوی کهن و مربعی در سمت چپ آن بود . براساس گزارش Engadget بعداز به‌روزرسانی یکی‌از صفحات پشتیبانی فیسبوک که چگونگی برگشت به طراحی قدیمی را توضیح می‌داد , متنی منتشر شده که به‌موجب آن کلیه یوزرها به‌زودی نسخه جدید فیس بوک را دردسترس خواهند داشت . اگرچه هنوز شما می‌توانید به‌صورت موقت به نسخه کلاسیک فیس بوک برگردید , از ماه سپتامبر این نسخه دیگر در دست نخواهد بود .

حذف ورژن کلاسیک فیسبوک

طراحی رابط کاربری جدید Facebook به‌عنوان تغییری بزرگ در عملکرد شرکت قلمداد میگردد ; چرا که که‌این این شرکت از اولِ تأسیس خویش از نسخه کلاسیک استعمال می کرد . فیسبوک در این طراحی مدرن از فضای سپید بیشتری استعمال کرده و از هیاهو و پیچیدگی ورژن قبل کم مینماید . همینطور قابلیت حالت بدون‌نور در طرح جدید دراختیار کاربران جای دارد . ازلحاظ همت , فیسبوک در پباده سازی نو تمرکز خویش را بر ویژگی‌های گروهی این سرویس قرار داده است . همچنان که به‌صورت ویژه و آشکار لینک‌هایی را برای بخش‌های خدمت پخش ویدئوی واچ ( Watch ) , پلتفرم خرید و فروش مارکت پلیس ( Marketplace ) و بخش بازی در نوار اصلی قرار داده است .

هرچند به‌روزرسانی و مدرن‌سازی طرح اصلی فیس بوک یکی مهم‌ترین نیاز های کاربران شمرده می شد , به‌سختی می‌توان تصور کرد که فیسبوک با این فعالیت بتواند کاربرانی را که در سال‌های اخیر این وبسایت را ترک کرده‌اند , به برگشت متقاعد نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *