نوکیا امکانات مخابراتی 5G خود را به روز می نماید

نوکیا امکانات مخابراتی 5G خود را به روز می نماید

نوکیا به آهستگی حضور خود را در صنعت 5G مخابراتی ارتقا داده و تصمیم دارد هماهنگی و ارتباط با شرکت‌های دیگر را در مرحله جدیدی ادامه دهد .

هیئت‌مدیره‌ی نوکیا , در اولِ همین سال یک مدیرعامل جدید تعیین کرد . تغییر در ساختار مدیریتی , با ابهام زیاد درباره‌ی آینده‌ی شرکت در صنعت 5G همراه بود . درواقع کارشناسان مشاهده کرد مثبتی نسبت به فعالیت‌های غول فنلاندی در صنعت اصلی‌اش یعنی مخابرات نداشتند . اکنون به‌نظر میرسد که نوکیا برنامه‌هایی جدی برای هماهنگی بیشتر با فرایند صنعت و عرضه‌ی محصولات و امکانات حرفه‌ای دارد . آنها تصمیم دارند تا رابط‌های بازتری را در تجهیزات خویش استفاده نمایند تا فناوری RAN آنان در دستگاه‌های دیگر به‌راحتی قابل تفسیر باشد . به بیان دیگر , فنلاندی‌ها تصمیم دارند ارتباط با رقبای خود را در اتصال‌های 5G آسان نمایند . چنین امکاناتی باعث میگردد تا اپراتورهای موبایلی بیشتری به زیرساخت‌های نوکیا جذب شوند . خصوصا اپراتورهایی که در ادامه ترکیبی از راهکارها و اتصال‌ها از شرکت‌های گوناگون می‌باشند , از این امکانات استقبال می نمایند .

5G a Ravenna. Monitoraggio ambientale per la tutela della salute ...

در دنیای تولیدکننده‌های صنعت مخابرات , رغبت زیادی به تولید تجهیزاتی با امکان تعامل با رقبا وجود ندارد . از دهه‌ها پیش , اپراتورها باید یک تولیدکننده‌ی تجهیزات را تعیین کرده و تا مدت‌ها زنجیره‌ی تأمین خود را براساس محصولات و تجهیزات آن ها برنامه‌ریزی می‌کردند . درواقع , ترکیب کردن تجهیزات و زیرساخت‌های گوناگون و ارتقاء سرعت پیاده‌سازی شبکه و صرفه‌جویی در هزینه‌ها , آن‌چنان ممکن فقدان .

تبلیغ 5G نوکیا

نوکیا او‌لین شرکتی است که تجهیزات با قابلیت تعامل با رقبا تولید مینماید
نوکیا او‌لین تولیدکننده‌ی امکانات مخابراتی در جهان محسوب میشود که رابط‌های باز را به محصولات خویش اضافه مینماید . تصمیم فنلاندی‌ها که اخیرا در رسانه‌ها منتشر شد , راهکاری به‌نام Open Radio Access Network یا این که OpenRAN را در پی دارد که در آن , اصول مبتنی بر خدمات بومی ابری , در پیاده‌سازی شبکه‌های فرانت‌هال و میدهال استفاده میگردد . تصمیم نو نوکیا , برای شرکت‌هایی که به‌دنبال پیاده‌سازی شبکه‌های 5G می‌باشند مزیت‌هایی همچون معماری سریع‌تر و ارزان‌تر و منعطف‌تر را به‌همراه خواهد داشت که فرایندهای عملیاتی آسان‌تری نیز دارد .

استراتژی OpenRAN هر دو بخش سخت‌‌افزار و نرم‌‌افزار را پوشش میدهد . بسیاری از استقرارهای 5G مبتنی بر راهکار جدید , در پلتفرم‌های مجازی و مستقل انجام میشود که در مجموعه‌ی متنوع‌تری از سخت‌افزارها قابل به کارگیری خواهند بود . اینتل در این حوزه تلاش متعددی دارد تا جای پای خویش را محکم‌تر نماید . پیش‌بینی‌ها نشان میدهند که بازار تراشه‌های 5G تا سال ۲۰۲۳ به ۲۵ میلیارد دلار خواهد رسید و اینتل برای کسب سهم هرچه بیشتر در همین بازار تلاش می کند .

درآمد جهانی شرکت های مخابراتی

نوکیا میگوید استقرار هر دو فناوری OpenRAN و Cloud RAN را در امکانات خویش پشتیبانی می نماید . همینطور شرکت فنلاندی در ماه‌های پیش‌رو , رابط‌های باز را در ایستگاه‌های شبکه‌ای موجود خویش پیاده‌سازی خواهد کرد . تا پایان سال آتی , رابط‌های بازار در همگی راهکارهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری نوکیا پیاده‌سازی می گردد .

نوکیا ماه پیشین در همکاری با AT&T , او‌لین فاز آزمایشی موفق 5G RAN را مبتنی بر OpenRAN رونمایی کرد که برای شبکه‌ی تجاری آن اپراتور در نیویورک استفاده می گردد . شبکه‌ی جدید , بر طبق طیف امواج mmWave به کاربران خدمت‌رسانی میکند .

تصمیم تازه نوکیا شاید آن‌ها را در کسب سهم بازار شبکه‌ی 5G از رقبایی همچون اریکسون و هواوی به موفقیت‌های نو برساند . به‌علاوه , فشارهای آمریکا بر هواوی و همراه شدن تدریجی کشورهای دیگر با تصمیم جدید , باعث می گردد تا موقعیت برای حریف چینی دشوارتر شده و شاید نوکیا , گشوده نیز شرایط بهتری پیدا نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *