شیائومی قابلیت MIUI 12 را ارائه خواهد کرد

شیائومی قابلیت MIUI 12 را در سیستم عامل خویش ارائه خواهد کرد

ویندوز قابلیتی کاربردی برای مدیریت پخش صدا در سیستم‌عامل دارد که احتمالا شیائومی آن را در MIUI 12 ارائه خواهد کرد .

فکر کنید در حال شنیدن موسیقی با صدای فراوان در اپلیکیشن محبوب خود می باشید و در همین حین , صفحات وب را هم مرور میکنید . در شرایطی که حین وب‌گردی ویدئویی جذاب مشاهده کنید و آن را پخش کنید , مسلما صدای زیاد هدفون شما را آزار می دهد تا اینکه بالاخره با استفاده از کنترل گوشی , حجم صدا را کم نمایید . در کامپیوترهای شخصی مجهز به ویندوز , قابلیتی وجود دارد که خروجی پیش‌فرض حجم صدا را برای هر اپلیکیشن , مشخص و معلوم و محدود می کند . شاید به‌زودی شاهد ارائه‌ی این قابلیت در گوشی‌های هوشمند شیائومی هم خوا هیم بود که تجربه‌ی کاربری را بهبود خواهد اعطا کرد .

Sound Assistant در MIUI 12

شیائومی قابلیت کاربردی مدیریت صدا در ویندوز را به MIUI 12 می آورد

با قابلیت نو می‌توان حجم صدای پیش‌فرض را برای هر اپلیکیشن منحصر به فرد تنظیم کرد
شیائومی احتمالا در نسخه‌های آینده MIUI قابلیتی ارائه مینماید که می‌توان با به کارگیری از آن , حجم صدا را برای اپلیکیشن‌های گوناگون مشخص و معلوم کرد . درواقع , کاربر می‌تواند حجم صدایی که از هر اپلیکیشن همچون یوتیوب و فیسبوک و اسپاتیفای پخش می‌گردد , در سطح مشخصی به‌صورت پیش‌فرض محدود نماید . قابلیت جدید که به‌نام Sound Assistant شناخته می‌شود , در همه گوشی‌های هوشمند جدید مجهز به MIUI 12 در اختیار خواهد بود .

استفاده کننده برای استفاده از Sound Assistant ابتدا می بایست آن را در بخش تنظیمات موبایل شیائومی فعال نماید . سپس هنگام گوش‌دادن به موسیقی یا این که تماشای فیلم در هر اپلیکیشن , می‌توان فقط با فشاردادن دکمه‌های کاهش یا ارتقا حجم صدا , قابلیت را به‌صورت داخلی فعال کرد . برای فعال‌کردن اولیه‌ی Sound Assistant در MIUI 12 بایستی مراحل ذیل را دنبال نمایید .

وارد بخش Setting و بعد Sound & Vibration گردید .
قابلیت Sound Assistant را برای هر دو گزینه‌ی موجود فعال نمایید .
برای فعال‌کردن قابلیت در هر نرم افزار , از دکمه‌های سخت‌افزاری تهیه صدا استفاده نمائید .
هنگام پخش موسیقی یا فیلم , آیکن گردی به‌شکل موسیقی در سمت چپ صفحه دیده می‌گردد که با تعیین آن می‌توان حجم صدا را تنظیم کرد .

تنظیم کردن Sound Assistant در MIUI 12

اضافه‌کردن قابلیت مدیریت بهینه‌ی ‌صدا در رابط کاربری اختصاصی شیائومی بسیار جذاب است . ولی این شرکت چینی می‌گوید درحال‌حاضر این قابلیت صرفا در نسخه‌های MIUI 12 China Beta دردسترس قرار دارد و به‌زودی , نسخه‌های بین‌المللی هم از Sound Assistant بهره خواهند موفقیت .

امکان مشابه با آنچه شیائومی برای MIUI 12 در نظر دارد , در گوشی‌های اندرویدی دیگر کاربردی نیست . درواقع , اندروید امکان تهیه صدا را برای اپلیکیشن‌‌های مجزا آماده نمی کند ; البته کاربران میتوانند با استفاده از اپلیکیشن‌های متفرقه‌ای همچون App Volume Control Pro , قابلیت مشابهی در گوشی هوشمند خود تجربه نمایند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *