شرکت MSI

شرکت MSI به یک یوتیوبر پیشنهاد رشوه داده است

شرکت MSI به یک یوتیوبر پیشنهاد رشوه داده است

ظاهرا شرکت MSI با هدف دوری از انتشار یک نظر منفی پیرامون محصولاتش در یوتیوب , به استفاده کننده مذکور پیشنهاد رشوه داده است .

یک یوتیوبر ادعا میکند که MSI با هدف جلوگیری از انتشار نظر و بررسی منفی پیرامون محصولاتش , سعی در پرداخت رشوه به او داشته است . اگر ادعای او درست باشد , پیامدهای خوبی برای MSI در رسانه‌ها نخواهد داشت . آن نیز شرکتی که اغلب به ساخت محصولات باکیفیت شهرت دارد و چنین رفتارهایی از آن , هیچ‌گاه پیش‌بینی نمی شود . هنوز نمی‌دانیم که آیا پیشنهاد رشوه جزء استراتژی شرکت بوده یا این که یک کارمند بخش روابط عمومی فارغ از اطلاع مدیران خود آن را مطرح نموده است .

بسیاری از یوزرها , امروزه برای خرید محصولات الکترونیکی از نظرها و بررسی‌های اینترنتی ایده میگیرند و به‌نوعی به آن ها اعتماد کامل دارند . متأسفانه ظاهرا بعضی شرکت‌ها ( یا این که کارکنان و مدیران روابط‌عمومی ) بازخوردهای منفی را نمی‌پسندند . یوتیوبر فناوری , TechteamGB ادعا می کند که MSI قصد پرداخت رشوه به اورا داشته است وی در تویتر نوشت که پیشنهاد زیر میزی با هدف عدم انتشار بررسی منفی پیرامون لپ ‌‌تاپ MSI Bravo 15 انجام شد .

استفاده کننده یوتیوبی که ادعای پیشنهاد رشوه از MSI دارد می گوید که پیش از انتشار بررسی ویدیویی خویش , با MSI تماس داشته است تا یافته‌های او‌را از بررسی , تأیید نمایند . او می گوید شرکت بعداز چند هفته تأخیر در پاسخگویی , از وی میخواهد که بررسی را منتشر نکند . در متن همین توییت , به عبارت متقاعد کردن اشاره می‌گردد .

شرکت MSI

TechteamGB بررسی ویدیویی خود از لپ‌تاپ Bravo 15 را منتشر کرد

که مشکلات عملکردی متعددی را در لپ ‌تاپ MSI نشان می دهد . از میان آن‌ها می‌توان به نمایشگر نه‌چندان قوی , سیستم گرمایی ضعیف و کیفیت ساخت زیر ترک‌پد اشاره کرد . همان‌طور که گفته شد وی پیش از انتشار ویدئو سعی در مذاکره با MSI و تأیید یافته‌های آزمایشی داشته است که ظاهرا با سفارش پرداخت وجه برای عدم انتشار ویدئو روبه‌رو می‌گردد .

بعداز آن‌که یوتیوبر مشهور , بررسی ویدیویی خود را منتشر کرد , MSI از وی خواست تا عبارت «ناامیدکننده ( Disappointing ) » را از عنوان ویدئو حذف نماید که با جواب منفی روبه‌رو شد . تایوانی‌ها چه بسا از AMD نیز برای حذف ویدئو درخواست همیاری کردند , البته ظاهرا AMD از یوتیوبر حمایت میکند . لپ‌تاپ تازه MSI با پردزنده‌ AMD Ryzen 4000 عرضه می‌گردد . TechteamGB در توییتر نوشت : «خوشبختانه AMD از من حمایت کرد . نماینده‌ی روابط‌عمومی کمپانی در پاسخی نوشت که مشکل بررسی به لپ‌تاپ ربط دارد و مبادرت یوتیوبر , اشکالی ندارد . وی با من تماس گرفت تا از جواب شرکت مطلع باشم» .

هیچ‌یک از دو کمپانی MSI و AMD واکنشی رسمی پیرامون داستان رشوه به یوتیوبر نداشته‌اند . ازطرفی کانال‌های مشهور دیگر متمرکز بر محصولات فناوری , از TechteamGB حمایت کرده‌اند . از کانال‌های مشهور می‌توان به HardwareUnboxed و LinusTech اشاره نمود . آن ها در توییت‌های جداگانه از اقدام احتمالی MSI انتقاد کرده و پیشنهاد یاری و همکاری به یوتیوبر مذکور داده‌اند . اما اکثرا تأکید می‌نمایند که چنین رفتاری از MSI بعید به‌نظر میرسید .

حالت کنونی برای شرکت تایوانی که یکی‌از بهترین تولیدکننده‌های لپ‌تاپ گیمینگ به شمار می رود , اصلا جالب نیست . به‌هرحال اگر خود شرکت , پیشنهاد رشوه داده باشد , رخداد ناگواری برای MSI بوده است . در صورتی‌که هم سرنخ داستان به مدیر یا یک کارمند ارتباط ها عمومی رسد , واکنش صحیح مدیران رده‌بالا می تواند به بازیابی اعتبار MSI یاری دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *