حشرات نیز به گوگل اضافه شدند

حشرات نیز به گوگل اضافه شدند

گوگل که مدت‌ها است فناوری واقعیت افزوده را با موتور جست‌و‌جو بهه‌منظور نمایش حیوانات در فضای داخل تلفن همراه ادغام کرده , به‌تازگی حشرات را هم به‌این بخش از موتور جست‌و‌جو افزوده است .

چنانچه میخواهید بدون ترس سوسک‌ها یا این که زنبورهای سرخ غول‌پیکر را به اتاق خویش راه دهید , اکنون بهترین زمان است ; چون گوگل در اطلاعیه‌ای رسمی از به‌روزرسانی بخش نتایج واقعیت افزوده ( AR ) موتور جست‌و‌جوی خود خبر داده است . گوگل هنگام آغاز به ‌کار این بخش از موتور جست‌و‌جو اظهار کرد به‌مرورِزمان آن را بهبود می بخشد و شمار حیوانات را هم ارتقا میدهد .

در جدیدترین مبادرت , به‌تازگی ۲۳ حشره‌ی جدید به موتور جست‌و‌جوی گوگل اضافه شده‌اند . درصورتی‌که دستگاهتان از فناوری حقیقت افزوده پشتیبانی نماید , اسم این حشرات را می توانید به‌ انگلیسی جست‌و‌جو نمائید تا گزینه‌ی نمایش آنها در قالب واقعیت افزوده روی صفحه ظواهر شود . موتور جست‌و‌جوی گوگل از مدتی پیش امکان نمایش دایناسورها , گربه‌ , عقرب , خرس , ببر , کوسه و . . . را به‌صورت AR پیدا نموده است . بدین‌منظور , کافی است دوربین گوشی را سمت محیط بگیرید تا حیوان مدنظر در ابعاد واقعی به‌نمایش دربیاید .

حشرات

حشره‌ها حقیقت افزوده / AR موتور کاوش گوگل / Google

بعضی از حشراتی که به گوگل اضافه شده‌اند , عبارت‌اند از : سوسک کرگدنی ( Rhinoceros Beetle ) , سوسک هرکول ( Hercules Beetle ) , سوسک اطلس ( Atlas Beetle ) , سوسک گوزنی ( Stag Beetle ) , سوسک گوزنی غول‌پیکر ( Giant Stag ) , سوسک گوزنی میاما ( Miyama Stag Beetle ) , سوسک جواهرنشان ( Jewel Beetle ) و . . . .

به‌منظور مشاهده‌ی حیوانات گوگل در قالب واقعیت افزوده تنها کافی است اسم آنان‌را جست‌و‌جو فرمائید و در صفحه‌ی حاصل روی گزینه‌ی View in 3D ضربه بزنید . کاربران سیستم‌عامل اندروید می توانند صدای حشره‌ها را هم بشنوند . برای مشاهده‌ی حیوانات واقعیت افزوده باید دستگاه اندرویدی داشته باشید که ARCore از آن پشتیبانی نماید . ناگفته نماند تمامی آیفون‌ها و آیپدهای مجهز به iOS 11 و نسخه‌های جدیدتر میتوانند حیوان‌ها AR را نمایش دهند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *