توییتر میزبان قابلیت Reactions می شود

توییتر میزبان قابلیت Reactions می شود

توییتر از مدتی پیش در حال تست امکان واکنش‌نشان‌دادن به توییت‌ها ازطریق ایموجی بوده , اما کار روی این قابلیت متوقف شده‌است .

توییتر طی ماه‌های اخیر تغییرات محسوسی به‌خود دیده است تا به کارگیری از این شبکه‌ی اجتماعی برای کاربران لذت‌بخش‌تر شود . در این چند وقت توییتر سعی کرده است برخی قابلیت‌های اضافی به سرویس خویش بیاورد تا از اشاعه‌ی خبرها جعلی و داده ها غلط پرهیز نماید . این مسئله امروزه به‌دلیل دنیاگیری ویروس کرونا اهمیت بسیار زیادی دارد و توییتر نیز به‌دفعات برای دوری از نشر خبر ها جعلی تلاش نموده است .

توییتر همینطور تلاش می‌کند بسترهای لازم برای افراد فرصت طلب به‌منظور آزار و اذیت دیگران را از بین ببرد . طی روزهای اخیر چند اسکرین‌شات از قابلیت جدید توییتر در فضای وب دست‌‌به‌دست می‌شدند و فرض بر این بود که توییتر در حال آزمایش قابلیتی جدید است .

یکی از جدیدترین قابلیت‌ها

, قابلیت واکنش به توییت‌ها ازطریق ایموجی بود که کاربران در فضای اینترنت آن را توییتر ری‌اکشنز ( Twitter Reactions ) می‌نامیدند . آن‌طور که اسکرین‌شات‌های فاش‌شده نشان می‌دادند , کاربر به‌لطف این قابلیت می‌توانست ازطریق ایموجی احساس خود را نسبت‌به توییتر ابراز نماید . قابلیت ری‌اکشنز توییتر اولین بار توسط یکی‌از محققان حوزه‌ی اپلیکیشن‌های اجتماعی با نام جین مانچون وانگ رسانه‌ای شد .

وانگ در توییت خود اعلام کرد که احتمالا توییتر روی قابلیت ری‌اکشنز کار می‌کند تا آن را به‌زودی در دسترس قرار دهد . به‌دنبال آغاز بحث درمورد این قابلیت بین کاربران , توییتر اطلاعیه‌ای منتشر کرد که براساس آن , قابلیت یادشده به‌صورت آزمایشی درحال اجرا بوده و به توییت‌های کوت‌شده ( ری‌توییت با کامنت ) ربط داشته است . نکته‌ی دیگر اینکه آزمایش موردبحث در سال قبل اجرا شده و اکنون به‌پایان رسیده است .

ظاهرا توییتر می‌خواسته کاربر را قادر سازد تا ازطریق بخش فلیتس به توییت‌ها عکس العمل نشان دهد . فلیتس امکان جدید توییتر است که از استوری اینستاگرام الهام گرفته و فعلا در سه کشور برزیل , ایتالیا و به‌تازگی هند به‌صورت آزمایشی در دسترس کاربران قراردارد . توییتر در ابتدا ترجیح داد به درخواست خبرنگاران برای شفاف‌سازی بیشتر دررابطه‌با قابلیت و امکان ری‌اکشنز جواب ندهد , اما درنهایت اطلاعیه‌ی جدید این شرکت در خود توییتر منتشر شد .

حتی اگر قابلیت و امکان ری‌اکشنز به توییتر اضافه می‌شد , چندان تعجب نمی‌کردیم . در ژانویه‌ی گذشته توییتر نشان داد که به اضافه‌کردن امکان واکنش‌نشان‌دادن به‌توییت‌ها تمایل دارد . به‌همین دلیل شاهد اضافه‌شدن قابلیت و امکان واکنش‌نشان‌دادن به پیام‌ها در بخش دایرکت بودیم .

 توویتر در حال کار بر روی این امکان است؟

بدین ترتیب توییتر برای مدت‌زمانی خاص قابلیت ری‌اکنشز را در پلتفرم خود موردآزمایش قرار داده . البته این نخستین باری نیست که چنین اتفاقی می‌ افتد . رسانه‌ی SocialMediaToday در گزارشی منحصربه‌فرد می‌نویسد توییتر از سال ۲۰۱۵ تا به امروز به‌دفعات این امکان را آزمایش نموده است . با این‌حال توییتر در حال حاضر قابلیت ری‌اکشنز را تست نمی‌کند و کار روی آن را متوقف نموده است .

ظاهرا توییتر فعلا قصد دارد روی قابلیت‌های مهم‌تر و کاربردی‌تر متمرکز باشد . این پلتفرم از چند هفته‌ی پیش به کاربرانش قابلیت و امکان داده است که تعیین کنند چه کسانی اجازه‌ی پاسخ دادن به توییت‌هایشان را داشته باشند . با این‌حال همین امکان جدید می‌توانست به‌خوبی از پتانسیل‌های ری‌اکشنز اضافه کند . درواقع به‌لطف ری‌اکشنز چه بسا کسانی که اجازه‌ی پاسخ‌ دادن به توییت‌ها را نداشتند می‌توانستند ازطریق ری‌اکشنز , حس خود را نسبت‌به توییت با ایموجی اعلام نمایند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *