این روز ها بیشتر مراقب لبتاب خویش باشید

از آنجاکه ارزش تولیدها تکنولوژی همچون کامپیوتر همراه در بازارهای جهانی پایین تاثیر عامل ها و فاکتورهای متمایز مانند تعطیلی سوله های تولیدکننده ناشی از اعلام حالت ضروری و قرنطینه از سمت دولت کشورهای متفاوت به دلیل شیوع گسترده و پاندمی ویروس کرونا پرورش و ارتقاء قابل توجهی پیدا نموده است , بدین ترتیب نگهداری و محافظت از لپتاپ برای استفاده کننده بیشتراز پیش اهمیت مختص و بسزایی پیدا نموده است .

در گزارش که در وبسایت سی‌نت آمده است , کارشناسان و متخصص ها فعال در حوزه فناوری خطاب به یوزرها با ارائه سفارش و پیشنهاداتی از آنان منظور اند که بیشتر از قبلی مراقب دستگاه خویش باشند .

در پایین به بعضی از مهم ترین این سفارش ها و پیشنهادات کارشناسان تکنولوژی پرداخته شده‌است :

۱ . نوتبوک خویش را در پایین فروغ و روشنایی بی واسطه خورشید نگذارید .

۲ . تا جایی که میتوانید کامپیوتر همراه خویش را به دور از دسترس خردسال ها و حیوان ها خانگی قرار دهید تا به آن زخم فیزیکی مانند خط پرت کردن روی مانیتور و فشار بر نصیب صفحه کلید وارد نکنند .

۳ . نوت بوک خویش را در موقعیت نامناسبی که احتمال افتادن آن موجود است , مثل کناره میز , مبل و صندلی قرار ندهید .

۴ . عملکرد نمایید چه بسا الامکان از میل کردن و آشامیدن در حوالی لپتاپ پرهیز کنید , چراکه هر لحظه ممکن است با برخورد ناگهانی دستان خویش , استکان آبمیوه و پیاله خوراکی واژگون شده , روی صفحه کلید لپتاپ بریزد .

۵ . گذشته از به کار گیری از لپتاپ دستان خویش را بشویید و از هر جور آلودگی منزه فرمائید ; چراکه ممکن است از روش انگشتان شما , بعضی مواد زائد همچون چربی و گرد و خاک وارد دریچه های جانور روی نوتبوک شود .

۶ . در‌حالتی که دیر به دیر از نوت بوک خویش به کار گیری می‌کنید , همت نمائید آن را در محیطی عاری از هرگونه آلودگی و روشنایی بی واسطه آفتاب قرار دهید .

۷ . هر از گهگاه سیستم‌عامل , قابل انعطاف افزارهای نصب شده و آنتی ویروس کامپیوتر همراه خویش را به روز و به روز کردن نمائید تا احتمال حمله ها بدافزاری , سایبری و ویروسی را به دست‌کم برسانید .

۸ . درصورتی که که کامپیوتر همراه شما در وضعیت خاموش یا این که Sleep mode قراردارد , روی آن را با پارچه یا این که مواد قطور نپوشانید و در محیطی که هیچ جریان هوایی در آن نیست , نگذارید .

۹ . باتری نوت بوک خویش را شارژ فرمایید و بعد از آن به کارگیری فرمایید . به کار گیری مکرر و فارغ از وقفه از کامپیوتر همراه در وضعیت شارژ با برق به میزان قابل توجهی قدمت اثرگذار باتری را کاهش می دهد و سیستم الکتریکی آن را با خلل مواجه میکند .

۱۰ . در پیرامون و قربت لپتاپ خویش سیگار نکشید , چراکه وسایل الکترونیکی تخت گاز دودهای ناشی از سیگار را به خویش جذب می‌نمایند و همین دستور موجب مشکلات مختلف و کاهش ارتفاع قدمت اثرگذار نوتبوک شما خواهد شد .

۱۱ . هم‌زمان با شیوع گسترده ویروس کرونا , اکثری از یوزرها به خواسته ضدعفونی کردن نوت بوک خویش گذشته از استعمال , اسپری الکل یا این که مواد شستشو را به صورت بدون واسطه روی آن میپاشند که‌این فعالیت موجب زخم و صدمات دور از شوخی به دشوار افزارهای کامپیوتر همراه می شود و ممکن است آن را بسوزاند و از عمل بیاندازد . به این ترتیب خوب تر است برای ضدعفونی کردن لپتاپ و بقیه دستگاه‌های الکترونیکی الکل را روی یک دستمال پارچه ای قابل انعطاف و لطیف یا این که میکروفایبر اسپری کرده و آن گاه آن را روی همه سطح ها گوناگون کامپیوتر همراه و سوای اعمال هیچ نوع فشار غیر عادی بکشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *