استیو وزنیاک

استیو وزنیاک از یوتیوب شکایت می نماید

استیو وزنیاک از یوتیوب شکایت می نماید

در پی حمله‌ی هکری بیت‌کوین در یوتیوب , استیو وزنیاک , هم‌بنیان‌گذار اپل , به‌دلیل سوءاستفاده از نام و تصویرش برای مقاصد کلاه‌برداری , از یوتیوب شکایت نموده است .

چند روز پیش , توییتر با حمله‌ی کلاه‌برداری بیت‌کوین روبه‌رو شد و هکرها با کنترل تعدادی از حساب‌های اشخاص مشهور , نسبتاً ۱۲/۵ بیت‌کوین به‌جیب زدند . طبق گفته‌ی این شبکه‌ی اجتماعی , حمله‌ی هکری با مهندسی اجتماعی انجام نشده است و همچنان این پلتفرم درباره‌ی چگونگی هک‌شدن حساب‌های کاربری تحقیق می نماید . کاربران شبکه‌های اجتماعی بهترین طعمه برای سودجویی هکرها می باشند ; هکرهایی که با استفاده از اعتبار حساب‌های کاربری اشخاص مشهور , کاربران را فریب می‌دهند . علاوه‌بر توییتر , هکرها کنترل تعداد متعددی از حساب‌های یوتیوب را به‌دست گرفته‌اند و با ترفندهایی از کاربران تقاضا مینمایند به حساب‌هایشان بیت‌کوین ارسال نمایند .

یکی از چهره‌های معروفی که کلاه‌برداران از آن برای مقاصد سودجویی خود استفاده کرده‌اند , استیو وزنیاک , هم‌بنیان‌گذار اپل است . به دنبال این اتفاق , وی از یوتیوب شکایت کرده‌ است . درواقع به‌‌گفته‌ی وکلای وزنیاک , سودجویان از نام و تصویر وی استفاده کرده‌اند تا کاربران را برای ارسال پول فریب دهند . در‌این پرونده‌ی شکایت , وزنیاک همراه‌با ۱۷ قربانی دیگر این کلاه‌برداری از یوتیوب خواسته‌اند به‌سرعت دربرابر این اقدام هکرها برخورد نشان دهد و ویدئوهای کلاه‌برداری بیت‌کوین را حذف نماید .

استیو وزنیاک

یوتیوب به رسانه‌ی بلومبرگ گفته

این حمله‌ی هکری مخالف سیاست‌های این شبکه‌ی اجتماعی است و شرکت نام‌برده تلاش می‌نماید ویدئوهای کلاه‌برداری را از پلتفرمش حذف نماید . در سه‌ماهه اول سال , این شبکه‌ی اجتماعی بیشتراز شش میلیون ویدئو حذف کرده و نزدیک به دو میلیون حساب‌ کاربری مغایر با سیاست‌های خویش را بسته است .

نکته‌ی جالب این است هفته‌ی گذشته دادگاه از توییتر بابت اقدام سریع مقابل هکرها تقدیر کرده است . در همان روز هک‌شدن حساب‌های توییتر , این شبکه‌ی اجتماعی در اقدامی سریع و قاطعانه کلیه حساب‌های هک‌شده را بست و تا حدی توانست از کاربرانش دربرابر هک‌شدن محافظت نماید . درمقابل , هک‌های بیت‌کوینی ماه‌ها است در یوتیوب وجود دارند و در‌این شبکه‌ تبلیغ می شوند و یوتیوب به‌طور غیرمستقیم از آنها سود کسب می نماید .

درپایان , باید خاطرنشان کنیم کلاه‌برداری‌های بیت‌کوینی کماکان در یوتیوب ادامه دارند و سودجویان در حمله‌ی هکری در این شبکه برای سرقت پول از کاربران از ویدئو و عکس‌های کارآفرینان فناوری مشهور از جمله استیو وزنیاک استفاده می‌نمایند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *