آرزوی مرگ برای رئیس جمهور آمریکا

حذف پیام های حاوی آرزوی مرگ برای ترامپ توسط توییتر!

شبکه توییتر پیام های دربردارنده آرزوی مرگ را حذف می نماید . درین مقاله به مرور زمان قانون ها مرتبط با حذف محتوای غیرمجاز در رابطه آرزو یا این که آرزو برای مرگ اشخاص میپردازیم .

یک سری ساعت بعداز نشر خبر ابتلای ترامپ به کووید 19 , بعضی اشخاص به نفع این ویروس بی رحم توییت هایی را منتشر کرده اند . کانال توییتر در جواب به‌این نوع رفتارها گفته که تحت مقررات فعلی , متن هایی که دربردارنده امید یا این که آرزوی  مرگ اشخاص میباشند , تحت عنوان توییت های غیر مجاز در نظر گرفته میشوند .

توییتر به رسانه Motherboard گفته که‌این ضابطه از ماه آوریل اعمال شده , ولی باز بینی بایگانی اینترنتی نشان می‌دهد که‌این سیاست خاص , جزیی از مقررات ساده شده توییتر در فصل بهار 2019 بوده است . از ماه جوئن سال 2019 , مقررات تغییری نیافته اند :

امید یا این که آرزوی مرگ به یک شخص یا این که یک مجموعه از اشخاص

ما محتویاتی که دربرگیرنده امید , آرزو یا این که چه بسا بیان خواسته برای مرگ , آسیب های بدنی جدی یا این که مرگ مهلک برعلیه یک شخص یا این که گروهی از اشخاص می‌باشند , را تحمل نمی‌‌کنیم . محتوای غیر مجاز مشتمل بر موردها زیر می شود , ولی محدود به آنان نمیباشد :

آرزوی مرگ برای این‌که یک نفر به خاطر یک بیماری مهلک جان خویش را از دست بدهد , برای مثال اینجانب امیدوارم که سرطان بگیری و بمیری!
امید برای قربانی شدن یک یا این که تعدادی نفر در یک رخداد دور از شوخی , برای مثال آرزو میکنم دفعه بعدی که دهنت را باز کردی , با یک اتومبیل تصادف کنی!
ابلاغ این که یک تیم از اشخاص لایق آسیب فیزیکی جدی می‌باشند , برای مثال در‌صورتی‌که این مجموعه از مخالفان خفه نشوند , بایستی به آنان شلیک کرد .

بخش ارتباطات کانال توییتر , در پیامی مبتنی بر شفاف سازس قانون ها , توضیح داد که ناکامی و نقض این ضوابط احتمال دارد موجب تعلیق اکانت کاربری نشود . در واقع در صورت گزارش یک توییت با محتوای غیرمجاز , ابتدا اکانت کاربری ذی‌ربط قفل شده و صرفا بعد از حذف آن توییت , از موقعیت قفل بیرون می شود .

در جای دیگر , سخنگوی فیس بوک اظهار کرده که پلتفرم آنها هم هر دسته محتوا دربردارنده امید برای مرگ رییس جمهور و همینطور کامنت ها و پست های دارنده برچسب ترامپ را حذف می نماید .

احتمالا برای اکثری اشخاص این سوال بوجود آید که‌این سیاست ها چه‌طور برای اکانت کاربری رییس جمهور یا این که برای اشخاصی که سال هاست سوای هیچ اقدامی فقط سایرین را تهدید به مرگ می نمایند , اعمال می شوند؟ با این‌که فعلا یک سیاست مختص برای منع این گونه پست ها موجود هست , ولی چرا آن دوره که نظریه پردازان دسیسه و بقیه افراط گران با رارسال پست های خویش , خشونت های حقیقی و واقعی را رواج می کردند , جلوی آنان گرفته نشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *